Máltai kiutazás

Felkészülés           Megvalósítás           Eredmények

 

Iskolánk 2015.júniusában sikeres Erasmus+ mobilitási pályázatról értesült

 Projektünk címe :  Művészeti szakképzésben tanulók külföldi szakmai gyakorlata

 

Iskolánkból 15 művészeti szakképzésben tanuló került kiválasztásra. Szakmai gyakorlatukat Máltán töltötték kísárőtanáraik jelenlétében.

Projektünk rövid bemutatása

10 fő divat- és stílustervező és 5 fő dekoratőr OKJ szakképzésben résztvevő tanulónk részére napi 8 órában a következő szakmai gyakorlat lehetőségét dolgoztuk ki:
1)  8 munkanapon át napi 8 órában művészeti táborban vesznek részt a kiutazó tanulók. Ennek keretében tanulóink megismerik Málta művészeti sokszínűségét, kultúráját. Tanulmányozzák és elemzik művészettörténetét, régészetét és kortárs művészetét. Múzeumokat, kiállítások tekintenek meg, művészeti eseményeken vesznek részt, minden esetben meghatározott feladattal. Mindez előre kidolgozott szakmai program mentén valósul meg. A művészeti tábort kísérő művész tanárunk irányítja, azonban partnerünk, a Training to Malta is támogatja, munkatársa bekapcsolásával a művészeti tábor munkáját. A részleteket a szakmai munkaterv tartalmazza.
2) 7 munkanapon át napi 8 órában Máltán, egymáshoz közeli településeken (Vallettán, Sliemában, St. Juliansban) divat- és stílustervező, valamint dekoratőr szakos tanulóink helyi divatcégeknél dolgoznak.

       További képek...

Kategória: 
Iskolai élet